(Slovenský) Program na výpočet sily serva do modelu

Keď brat Janko O. vyvesil článok o tom, aké silné servo dať do modelu, aby utiahlo klapku krídielka a podobne a priložil k tomu program v nemčine, myslel som si, že bude stiahnutý tisíckrát.

Mýlil som sa! Nebol.

Možno preto, že je v nemčine.

Preto prikladám iný, ale podobný program, či skôr utilitu v slovenčine.

autor: mior

 

Význam oboch programov je bohužiaľ veľmi zanedbávaný. Podstatné dôvody popísal brat v článku „Aké silné servá dať do modelu“.

Začínajúci modelári tento program nepoužívajú, lebo keď stavajú model zo stavebnice, použijú servá, ktoré už predpísané majú. Ale až raz "vyrastú" a budú chcieť postaviť niečo svoje, či už len prirobiť pristávacie klapky na model zo stavebnice, začnú rozmýšľať, aké servá použiť.

Buď to odhadnú, alebo jednoducho dajú to, čo doma majú. Niekedy sa trafia, inokedy sa stane situácia, že servá menia každú chvíľu, lebo ich dobre nedimenzovali. A práve na správne dimenzovanie treba používať podobné programy.

Ak vás odradila nemčina, tak v sekcii Dovnload alebo tu si môžete stiahnúť súbor v Exceli na výpočet sily serva. Autormi sú páni Ing. Miroslav Líška a RNDr. Marián Ritomský. Ďakujeme.

 

Súvisiace články:

 

Oprava serva - 2.časť - spálené servo

Oprava serva - 1.časť - vybehané servo

180 - stupňové servo: Ako funguje a na čo je?

Vplyv odberu serv na rušenie

Vôla serv - a čo s ňou?

Aké silné servá dať do modelu?

 

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 48410.03 kb