Polietanie v Krupine – 0. ročník

Keď sa asi pred týždňom na Bohdanovej Web stránke objavila pozvánka na modelárske Polietanie v Krupine, a keď som sa pozrel na to otrasné počasie, ktoré sme mali posledných 14 dní „leta“, povedal som si: „To bude bieda“. Ale Svätý Peter, ktorý vraj administruje server s názvom „Počasie“ má asi krupinčanov rád. Bolo nádherne. A teraz mám na mysli nie len počasie.

autor: Janko O.


 

Celé sa to začalo ešte pred dvomi týždňami v Iliji neďaleko Banskej Štiavnice. Už tam nám mizerné počasie poriadne schladilo hlavy, ale paradoxne rozpálilo nadšenie pána Vladimíra Packu z Krupiny, ktorého atmosféra tohoto takmer súkromno – rodinného polietania tak očarila, že si povedal: „To chcem tiež!“

A tak vynaložil všetko úsilie, aby sa podobná akcia uskutočnila aj v „jeho“ meste, teda v Krupine. Konkrétne na futbalovom štadióne.

Na pomoc, ako hlavného „radcu“ si vzal osvedčeného organizátora pána Ľuba Ladzianského a s pomocou známych a priateľov rozoslali akési neformálne a neoficiálne pozvánky.

Dva týždne na prípravu takej akcie nie je veľa a navyše celé tieto dva týždne počasie jasne ukazovalo, že má k organizovaniu modelárskych akcií svoj „vyhranený“ postoj. Naozaj, v sobotu to vraj bola riadna bieda, ale nedeľa – to bolo super.

Už pred tým, zhodou okolností, sme sa väčšina bystričanov, brezňanov, zvolenčanov a sliačanov prostredníctvom Bohdanovho Webu dohodli na tom, že pôjdeme v nedeľu. A tak nás tam prišla celá výprava. A neľutujeme.

Po zahájení sme sa dozvedeli, že ešte pred lietaním sa netreba „okúňať“ a že je navarený dobrý guláš, k tomu nealko pivo a neskôr aj káva.

K dispozícii sme mali všetko zázemie, ktoré futbalový štadión ponúka: lavičky, nad hlavou strechu, tieň, bufet, sociálne zariadenia.

Guláš bol perfekt. Pokiaľ vychladol, tak sme sa pozoznamovali, trochu pokecali, posrandovali (vypili pivo) a išlo sa lietať. Modelov bolo dosť a rôznorodých.

Z celej tej rozmanitosti som vybral niekoľko fotiek, ktoré som okomentoval, aby som už teraz nemusel veľa písať.

A počasie: pán Packa má „hore“ asi dobrých známych, pretože lepšie počasie sa už vybaviť nedalo. Neviem či a kedy sa bude konať prvý ročník, ale keď bude, tak my tam budeme tiež.


 

Vďaka Andrejovi Bendžovi si ďalšie fotky môžete pozrieť TU.

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 37876.64 kb