Plošný spoj pre Merač vnútorného odporu LiPol - verzia 3P

Tak som to dneska sfúkol...

takto začína mail od Ivana z Banskej Bystrice, ktorý pre záujemcov pripravil návrh plošného spoja pre Merač vnútorného odporu LiPo batérií – verzia 3P – (presná na 2 a 3 články).

pridal: mior

Ivan je veľmi šikovný elektrotechnik a hlavne sa chce podeliť s ostatnými modelármi, preto pripravil návrh plošného spoja pre merač vnútorného odporu LiPo článkov – verzia 3P – (presná na 3 články), čiže s referenčnými zdrojmi.

 

Ivan píše:

Dobrý večer,

tak som to dnes "sfúkol", vlastne som to už skúšal včera večer keď som si doniesol od kamoša "natlačené" PICko. Odpojil som display, vybral IO a pripojil servisák, stabilizátor stabilizoval, pomeral U na pätici IO 18,1,2 .... potom som tam zapichol PIC a LCD a pripol servisák a - NIČ,  bolo už dosť hodín a hlavne nebol som naladený na tú správnu vlnovú dĺžku ... tak som to zabalil a pomyslel, že pôjdem za kamošom na RIGOLa a preveríme čo nám to lezie a či vôbec dačo lezie na LCD.

Dnes mi to nedalo a tak som to kukol ešte raz a  kapánek som sa sekol – tlačítko nesprávne naletované, stále zopnuté a hlavne som pootočil trimríkom - môžete dopísať do popisu, že pri oživovaní zmerať U na LCD pin 3 a nastaviť na 0,58V (poznámka Janka O. - pre rôzne displeje môže byť toto napätie rôzne), mne to vtedy svieti očko p.čko 

Zatiaľ Vám posielam pár fotiek.

Návrh plošného spoja je uvoľnený na publikáciu - je to taký nástrel, ktorý si môže každý prispôsobiť na svoj obraz ...

Ešte raz chcem poďakovať za seba a aj ostatných konštruktérov za zverejnenie HEXu.

Pozdravuje stále padajúci easystar1   - Ivan z BanBy

 

Takže v galérii (alebo tu) je priložených pár fotek od Ivana a v sekcii Download alebo priamo tu si môžete stiahnuť návrh plošného spoja v plnom – neskreslenom rozlíšení.

 

 

Súvisiace články: 

Ľady sa pohli

Merač vnútorného odporu LiPoliek - 4.časť - Teraz presnejší

Merač vnútorného odporu LiPol batérií - 3.časť - Program pre PIC

Merač vnútorného odporu LiPol batérií - 2. časť - Metóda merania

Merač vnútorného odporu LiPol batérií - 1.časť - Schéma

Konečná podoba merača vnútorného odporu LiPol batérií

 

 

Printed Circuit Board (PCB) for Measure Instrument to Measuring Internal Resistance of LiPol Batteries consist of 2 to 6 cells.

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 47903.07 kb