Rozmanité podoby telemetrie

Nuž, výstižnejšie by bolo, keby sa tento článok nazýval: "Rozmanité podoby telemetrie s využitím 2,4 GHz Two Way Communication System od firmy FrSky". Avšak tento nadpis by bol príliš dlhý. Ale možno vám vŕta hlavou, prečo zase spomínam FrSky. Tak dobre, ja sa teda priznám: Zamiloval som sa!

autor: Janko O.


Presnejšie povedané, zamiloval som sa do koncepcie, s ktorou firma FrSky prišla. Na druhú stranu treba priznať, že je to láska platonická: Zamiloval som sa do niečoho, čo nemám. Nedá sa povedať, že to nikdy nebudem mať, alebo že to nemôžem mať, pretože "červík" už je v hlave a "hlodá". Len najprv treba peniažky našetriť.

 Že to v mojom prípade bola "láska na prvý pohľad", to ste zrejme vytušili už pred pár dňami, keď sme zverejnili článok "Projekt otvorenej telemetrie firmy FrSky". A musím vám prezradiť, že aj môj brat Miroslav sa zamiloval a obidvaja milujeme ten istý "subjekt". Pritom je zvláštne, že ačkoľvek na „ňu“ obidvaja neustále myslíme, nikto nepociťuje žiadne príznaky žiarlivosti a zo strany našej "lásky" sa nejedná o promiskuitu, cez to všetko, že viacerým naraz „pomotala hlavy“.

 Ale teraz vážne. S Miroslavom veľmi vážne uvažujeme, že to s „ňou“ skúsime. Možnosti, ktoré nám tento projekt "otvorenej" telemetrie ponúka, sú také lákavé, že sa im nedá odolať. Čo konkrétne je teda tým lákadlom? Je to možnosť "ušiť" si telemetriu presne na mieru, podľa vlastných predstáv. A že sme s týmto nápadom ani z ďaleka neprišli jediní alebo dokonca prví, dokazuje séria obrázkov, ktorú vám teraz predkladáme.

Ako zobrazovacia jednotka bol použitý napr. iPhone, Pocket PC (PDA - Personal Digital Assistent), displej z mobilného telefónu, alebo amatérsky grafický displej. Obzvlášť riešenie s Pocked PC (Vreckový Osobný Počítač) je pre mňa také lákavé, že ak sa programy pre neho tvoria rovnako ako pre "dospelé" PC-čko, tak si sám sebe nahováram: "Až raz budem veľký, tak si aj ja kúpim Pocked PC (a pred tým ešte vysielací modul a prijímače FrSky) a naprogramujem si vlastnú telemetriu, ktorá bude rovnako pekná ako tá, ktorú vidíte na obrázkoch".


 

Súvisiace články:

Zoznámenie s FrSky – 3. časť – Prenos dát

Zoznámenie s FrSky - 2. časť - Spôsob prenosu dát

Zoznámenie s FrSky - 1.časť - Základné funkcie

Rozmanité podoby telemetrie 

Projekt otvorenej telemetrie firmy FrSky

DIY, Home Made Telemetry, Amatérská telemetrie

FrSky Telemetry

FrSky Telemetrie

FreeSky FriSky

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 43302.2 kb