Mirage 2000 (Fly Fly Hobby)

Nuž, vyzerá to tak, že letová sezóna 2011 sa začala.

Včera (v sobotu 5.3.2011) sme sa stretli nad Sásovou (sídlisko v Banskej Bystrici) pod podárňou na malé polietanie.

A bolo nás tam pomerne dosť. Počasie nám prialo: vetrík bol slabý, slniečko fajn hrialo a tak niektorí polietali a my ostatní sme pokecali.

autor: Janko O.

 

 

 

Ako tak prezeráme spriatelené weby a vidíme, ako kamaráti napredujú v stavbe modelov pre sezónu 2011, tak nás pochytila obrovská závisť a rozhodli sme sa, že sa tiež pochválime.

Ešte ma síce stále "kvária" takmer denno-denné povinnosti na rekonštrukcii svokrinho domu (takže trochu času pre seba a na rcmodely.cevaro.sk mám len po zotmení), ale po krátkom (ale intenzívnom) mučení som všetkým prítomným musel na kolenách odprisahať, že tohoto roku už určite "vzlietnem".

A tak aspoň prinášame (síce nie nové) výsledky záverečnej  motorovej skúšky  už úplne dokončeného veľkého Mirage 2000-5 od FlyFly Hobby (EDF 91 mm).

Skúška prebehla v byte (v paneláku), čo moja manželka samozrejme patrične "ocenila". "Ocenenia" a vrúcnu vďaku od susedov sme priebežne prijímali hneď v nasledujúcich hodinách ale aj ďalších dňoch.
Konečná  hmotnosť modelu  je  2144 gramov.  Zo strachu (z neznámej sily pohonu) sme radšej založili slabšie baterky a pridali plyn.  Otáčky dúchadla  merané telemetriou:  21500 ot/min.

Statický ťah  meraný digitálnou váhou, keď je model špicom "zapichnutý" do váhy:  1940 gramov.

Dďaka dôslednému vyváženiu dúchadla a starostlivej povrchovej úprave vstupného a výstupného kanála dúchadla je hlučnosť pohonu prekvapivo nízka.

Ešte počas kompletácie jednotlivých dielov trupu bol veľký dôraz kladený na hladké prechody medzi vzduchovými kanálmi a samotným dúchadlom.

Jednotlivé časti dúchadla boli starostlivo začistené a vyhladené.

Veríme, že keď si vypijeme a tým si dodáme viac odvahy, tak pri použití lepších bateriek bude ťah prevyšovať hmotnosť modelu.

Takže teraz už len hľadáme mocného oštepára, najlepšie majstra sveta, ktorý to "hebedo" hodí do vzduchu.

Po absolvovaní niekoľkých letov je možné konštatovať, že Mirage 2000, čoby rýchly model, veľmi ochotne a stabilne lieta aj nízkou rýchlosťou.

A tak ako ostatne všetky delty, dá sa s ním v pohode pristávať metódou "na žabiaka".

Doplnenie:

Kamarát Tomáš zo Starej Turej nám poslal video, kde dokazuje možnosť pristátia tohoto modelu spôsobom "na žabiaka": (doplnil mior)


 

 

 

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 41017.42 kb