Zálet päťmetrového ASW - 28

Náš modelársky kolega Jožko Neč z Banskej Bystrice postavil a zalietal model motorizovaného vetroňa ASW-28 o rozpätí 5 metrov.

pridal: mior

ASW 28 je štandardná trieda vetroňov s pätnásť metrovým rozpätím,  postavený z moderných vláknových kompozitov. Výrobcom ASW-28 je Alexander Schleicher GmbH & Co. Písmeno  'W'  v názve lietadla ukazuje, že autorom vzhľadu je vplyvný a plodný nemecký dizajnér Gerhard Waibel.

Sériová výroba lietadla začala v roku 2000. Ako všetky štandardné vetrone tejto triedy, ASW-28 nemá klapky. Má vysoké winglety, zaťahovací podvozok a vodné záťaže systému. Štruktúra je komplexná zmes uhlíka, aramidu a polyetylénu. To umožňuje ľahké konštrukcie so silou niesť veľké množstvo vodného balastu, čo umožňuje čo najširšie spektrum zaťaženia krídla pre slabé a silné "stúpajúce" počasie. ASW-28 nahrádza ASW 24 na výrobnej linke. Bola vytvorená  verzia s 18 metrovým krídlom pre čoraz populárnejšiu 18 metrovú triedu - ASW 28-18. Variant 18 metrovej verzie ASW 28-18 E je poháňaný 2-taktným motorom SOLO 2350 18hp.

Jožko postavil jeho 5-metrovú maketu.

 

 

 A tu je video zo záletu modelu:

 

ASW28 5m from jozefbb on Vimeo.

správca | ICQ-Vaše ICQ | Podpora miniRS | Styl LazyDays | Sk preklad by beekeeper | Veľkosť databázy: 40163.09 kb