Pred nejakým časom sme uviedli článok „„Multifunkčný“ (viac-účelový) knipel“, v ktorom sme spomenuli, ako sme to zrealizovali a tiež čo nás k tomu rozhodnutiu viedlo.
Potom sa pod článkom objavili nejaké komentáre a medzi nimi aj odkaz nášho modelárskeho kolegu, autora niekoľkých článkov na našej stránke a kamaráta Bulmana, ako podobný problém vyriešil on.
Takže sa na to poďte pozrieť. (Trochu sme škrípali zubami od závisti, pretože Bulman využil aj technológiu 3D tlače.)
autor riešenia: Bulman ... úvod pripravil: Janko O.
V komentári k nášmu článku Bulman píše:
„Zdravím páni. Vidím, že nie som jediný čo mal potrebu si okáblovať kniple. Moje riešenie je TU:
Mal som ale trošku šťastie, že páky som mal duté, takže káble šlo potiahnuť stredom.“
Podrobne sa Bulman so svojim riešením pochválil na RC-portáli v článku „Páky pre Taranis X9E“, kde uvádza:
„K tomuto vysielaču som sa dostal asi pred pol rokom a keďže má predpripravené páky na osadenie kniplov s prepínačmi, resp. mikrospínačmi (sú duté pre prevlečenie káblovania), rozhodol som sa že si takéto spínače zadovážim. Predsalen je lietanie pohodlnešie keď netreba naslepo hľadať to či ono a to najpotrebnejšie je stále poruke. Po zistení čo stoja takéto kovové kniple som nákup ihneď zavrhol a rozhodol som sa vyrobiť si ich sám. Stačilo si spraviť 3D nákres a následne vytlačiť na 3D tlačiarni. Predrôtovanie a zapojenie už bolo to najjednoduchšie. To ako to dopadlo vidno na priložených fotkách. V ľavej páke je 3-polohový prepínač a v pravej sú 2 mikrospínače. Všetko samozrejme voľne programovateľné.“
Nuž, čo k tomu dodať?
Pekná práca, Bulman .